Poštovani, već duže vreme imam ginekoloških problema. Dermatovenerolog mi je rekla da mi je koža vrlo osetljiva i da smem da održavam intimnu higijenu samo vodom i sodom bikarbonom. Zbog suvoće vagine i problema sa seksualnim odnosom, počela sam da koristim vagisan kremu za hidrataciju. Ona mi je mnogo pomogla što se tiče vlage, ali brinem se što me svaki put odmah nakon nanošenja neprijatno pecka. To traje dva minuta i onda prestane. Krema mi vrlo prija, osim tih dva minuta. Da li je to normalno ili je znak alergijske reakcije? Ne znam da li bi trebalo da prestanem sa korišćenjem pošto se to kratkotrajno peckanje dešava svaki put.

    Odgovoreno: 07. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.