Imam 16 godina i imam jedan problem vec 4 meseci, verovatno je neka infekcija, predeo oko vagine je crven i to prouzrokuje veliki svrab, takodje mi se cini da je su usmine otekle, sekret je u pocetku bio grudvast i beo, sad je tecan bele boje, neprijatnog mirisa, takodje mi se, ukoliko cesem, pojave kao ogrebotine ili pak neke male ranice i pece dok mokrim, nisam isla kod ginekologa, jer smatram da mi je jos uvek rano i nisam spremna na to. Kada mi se prvi put pojavilo, 10. Avgusta tacnije, nisam mnogo obracala paznju, jer sam mislila, ''ma proci ce'', ali i sve do danas celog meseca imam infekciju i 2-3 dana pre menstrualnog ciklusa, prodje skroz, pa nako ciklusa 2-3 dana, pojavi se ponovo i tako svakog meseca, isla sam kod doktora opste prakse i rekao mi je da mokracu odnesem na mikrobiolosku i opstu, nalazi su stigli i sve je bilo u redu, posle toga nisam isla ponovo, jer se pogodilo da je lekar na odmoru, pa bih vas zamolila, nadam se da nije neophodan odlazak kod ginekologa, da mi kazete koje bih lekove ili kreme mogla da kupim i iz vaseg iskustva sta bi to moglo da bude, da li je opasno? Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 06. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com