Problem traje oko 8 meseci. Javlja se braon iscedak 16. Dana ciklusa. Uradjen ultrazvuk, papanikolau, ginekoloski pregled i hormoni 3. I 22. Dan. Sve je u redu osim hormonskog statusa. 3. Dan fsh 3, 3 lh 2, 9 progesteron 0, 2 prolaktin 8, 3 estradiol 5, 0 testosteron 0, 7 22. Dan fsh 1, 3 lh 2, 1 progesteron 9, 8 prolaktin 9, 0 estradiol 152 testosteron 0, 3 posto imam jake migrene prepisan mi je utrogestan od 200 tri meseca. Prva dva meseca sve je bilo u redu ali treceg se javio braon iscedak 16. Dana ciklusa pa do menstruacije iako sam koristila utrogestan!!! Ako zbog migrena ne smem da primam estrogen kako jos i sa kojim preparatima mogu da ga dovedem u red? Hvala!

    Odgovoreno: 04. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Uradite uz pregle posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, pitajte vas ginekolog da vam poveca dozu utrogestana.