Postovani ginekolozi, imam veliki, zaista veliki problem. Posle cak 3 nedelje kasnjenja menstruacije, devojka je konacno dobila juce. Ali!!!! (zapravo krenulo je krvarenje popraceno jakim bolom ali i povracanjem nekoliko puta u toku dana) . Devojka je navodno menjala ulozak 3 puta tog prvog dana. Posto je mogucnost da je ubedim da idemo kod ginekologa nikakva, ja sam morao da potrazim pomoc na ovaj nacin nadajuci se da ce te mi odgovoriti. Moje pitanje je da li ima opasnosti od trudnoce, ili ne? Kako se razlikuju simptomi pocetne faze trudnoce od menstruacije i da li je normalno povracanje tog prvog dana kod nekih mladih devojaka usled jakih bolova?? Devojka ima 17 godina. Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Ako sumnjate na trudnocu neka uradi kucni test za trudnocu, ako je test negativan savetujem da se javi ginekologu da je pregleda i da uradi uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi proverila da li su joj cisticni jajnici, savetujem da proveri hormonski status.