Postovani, mene zanima sta su to histiociti, neutrofili. . . Radila sam kompletan gin. Pregled i to mi je nadjeno u brisu. Papa i vaginalni sekret su mi ii grupa! Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Makrofag (histiociti) najzreliji oblik celje mononuklearne fagocitne loze. Njegov je neposredni prethodnik monocit, koji cirkulira krvlju. Makrofagi imaju mnoge funkcije od skupljanja i razlaganja mrtvog tkiva i celje, preko prezentacije antigena limfocitima, do aktivacije obrambenih mehanizama domaćina protiv bakterija, parazita i tumorskih celije.
      neutrofili ili neutrofilni granulociti su leukociti koji štite organizam od bakterijske ili gljivične infekcije kao i drugih sitnih izazivača upalnih procesa. Oni uglavnom predstavljaju prvi odgovor organizma na infekciju.