Kako se leče kondilomi i da li su opasni? Da li mogu da se vrate nakon uklanjanja?

    Odgovoreno: 03. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Kondilomi su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) , kondilomi (polne bradavice, genitalne bradavice) su bolest koju uzrokuje hpv virus i odmah po otkrivanju virusa treba početi lečenje.
      lečenje kondiloma, pod kojim se zapravo podrazumeva uklanjanje kondiloma se radi dosta uspešno, ali ne postoji lek koji će zauvek odstraniti hpv virus iz organizma. U većini slučajeva, organizam se vremenom sam očisti od virusa. Iako se virus koji izaziva kondilome ne može ukloniti, osim ako se organizam sam vremenom izbori sa njim, razlicite su prakse u nacinu lecenja, samo skidanje kondiloma je prilično jednostavno i postoji nekoliko metoda:

      uklanjanje kondiloma radio talasima (radiohirurgija)
      krioterapija (smrzavanje)
      elektrokauterizacija (spaljivanje kondiloma, elektrokoagulacija, ekt kondiloma)
      tečni preparati na bazi podofilina
      lasersko uklanjanje kondiloma