Postovani, pre tacno dva meseca sam prestala sam uzimanjem kontraceptivnih pilula u sredini table. Nakon toga, tek proslog meseca, 12. 11. Sam dobila taman iscedak, koji je trajao krace nego regularna menstruacija, jako taman, gust i sluzav. Tada sam ponovo pocela da uzimam pilule. Paralelno s tim, mozda koji dan ranije, grudi su mi se uvecale, bolne su na dodir i jako osetljive. Tada su pocele i mucnine, cak i u toku noci i celodnevne i bol u donjem delu stomaka i ledja. Posumnjala sam da sam u drugom stanju, pa sam uradila test, koji je bio negativan i momentalno stala sa uzimanjem tableta, 21. 11. Danas, 2. Decembra, grudi su mi i dalje otecene i bolne, bol u predelu desnog jajnika ne prestaje zadnjih 5 dana, kao ni u donjem delu ledja. Mucnine su prestale. 28. I 29. 11. Sam ponovo imala tamne tragove na donjem vesu, ali jako oskudne, tackaste. . . Koje su 29. 11. Popodne prestale. Moje pitanje je sledece, da li i pored negativnog testa postoji mogucnost da sam u drugom stanju ili sve ovo moze biti i poremecen hormonski status, posto sam pored naglog prekida uzimanja tableta, pa onda nastavnom, pretrpela veliki stres u poslednja dva meseca-gubitak majke. Vas odgovor bi mi beskrajno znacio, jer trenutno nisam u zemlji i mogucnosti da uradim sve potrebne preglede. Da li da ponovo uradim test? Cekam sledecu menstruaciju, koju sada ne znam kada ce se desit? Pomozite! U svakom slucaju, sa tableticama sam prestala i ne nameravam nastaviti, a suprug i ja se beskrajno radujemo ukoliko ima i najmanje sanse da beba stize: ) srdacan pozdrav sanja belic

    Odgovoreno: 04. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Ako je test za trudnocu negativan ond niste trudni, kada se uzimaju oralne kontracepcije ne treba prekinuti dok ne zaversite celu kutiju, verovatno je doslo do hormonskog poremecaja.