Postovanje, zelela bih da vas pitam u vezi kontraceptivnih pilula diane 35. Imam 25 godina i pojavile su mi se pre godinu dana akne na licu. Moj ginekolog posle dijagnoze policisticnih jajnika mi je preporucio diane 35 i malo sam skepticna oko njih jer sam nacula da i nisu toliko dobre. Da naglasim, menstruacije su mi redovne, svi hormoni su mi u granicama normale ali te ciste po nalazima ocigledno postoje. Da li da uzimam te pilule i da li postoji rizik da mi se stanje sa tim cistama pogorsa od pilula ili cak da mi se poremete hormoni? Problem ocigledno postoji ali ne mogu da shvatim koji je uzrok tome, pa vas molim da mi bar savetom pomognete! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 04. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, licno vam savetujem da proverite hormonski status na sledeci naci: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i testosteron &prolactin samo 14 dan ciklusa. Obratite paznju na novoa progeterona 21 dan ciklusa.