Poštovani, u decembru prošle godine su mi otkrili miom na materici intramuralni veličine 50 mm i polip u grliću materice. U martu kada sam išla na skidanje polipa miom je već bio 55 mm, a sad u novembru 65 x 60 mm. Navedeno je i da miom iznutra odumire tj. Da je nekrotičan. Doktorka mi je i u decembru prošle godine savetovala operaciju, ali su u bolnici smatrali da mi još ne pravi probleme i da se ne dira. Ono što mene brine je da miom raste i šta znači to što miom odumire? Imam pritisak na bešiku i debelo crevo i bolove u donjem stomaku i krstima. Interesuje me vaše mišljenje da li je miom za operaciju i da li mora da se uklanja materica? I šta može da izazove nekroza mioma - koliko je to opasno? Hvala unapred pozdrav read more: http: //www. Doktor. Rs/forum/ginekologija/miom-materici-t46244. Html#p352789#ixzz3kfkzglyr

    Odgovoreno: 05. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, razlicite su prakse, licno smatra da cim miom raste i vec pravi smetnje kao sto je pritisak na besiku i debelo crevo potrebno da se operise, nema potrebe da se vadi materica odnosno u zavisnost od operativnog nalaza i vasih godina.