Postovani, ako neko ima genitalni herpes a nikad nije imao prvi napad, da li ce onda test na herpes detektovati uopste da ta osoba ima herpes?

    Odgovoreno: 03. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Uglavnom je običan pregled kod doktora dovoljan da se postavi dijagnoza. Ukoliko u vreme vaše posete doktoru nema vidljivih simptoma, doktor vam može uzeti uzorak tj. Bris sa dela kože koji bi trebao da bude inficiran, ukoliko ste zaraženi virusom herpesa i testirati ga u laboratoriji. Ovim će se proveriti imate li herpes.