Postovani, u par navrata, koliko sam vam pisala, uvek ste me jako lepo savetovali i hvala vam na tome. Imam dva pitanja za vas. 1. Pijem pilule za kontracepciju dugo. . . Skoro tri godine. Da li je to dobro? Moj ginekolog kaze da ako ja ne osecam nikakve nus pojave, da je to sasvim u redu. Zelela bih da cujem i drugo misljenje. 2. Poslednji put kada sam imala odnos sa partnerom (stalni partner vec 4 godine) prokrvarila sam malo, a da nisam osetila nikakvu neprijatnost tokom odnosa, nikakvu bol, peckanje i sl. Medjutim, od tada imam neki braonkast sekret, evo vec cetvrti dan. Nema ga puno, nema neprijatnog mirisa, nista me ne pecka, ali ne mogu da kazem da nisam zabrinuta. Nije mi se to ranije desavalo. . . Jedino dan-dva nakon zavrsetka menstruacije, ali ovog puta bi trebalo da dobijem tek za nedelju dana. Da napomenem da sam 4-5 dana, pre tog odnosa, bila na redovan ginekoloski pregled i da je sve bilo u redu. Hvala vam puno.

    Odgovoreno: 30. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Pozeljno je da napraviti svakih godinu dana pauzu od 1-2 meseca, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnimi vaginalnim brisevima.