Postovanje, imam 27 godina, problem sa pojacanom maljavoscu (telo, lice) , ciklusi su mi redovni (na 30-35dana) , ne koristim nikakve lekove, niti imam bilo kakvo oboljenje, interesuje me koje hormone bih trebala da proverim, i koliko je terapija kontraceptivnim pilulama efikasna? Hvala!

    Odgovoreno: 30. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i testosteron i prolactin samo 14 dan ciklusa.