Pozdrav ja sam trudnica 5 mesec zanima me posto sam bila kod doktorke u institutu za majku i dete i kod svog ginekologa moj problem je sledeci na desnoj preponi imam neke papile svaki od njih je napisao da nema pat. Promena medjutim mene peku svrbe nocu ne mogu normalno da spavam ako su kondilomi koja je posledica po trudnocu i da li je u meni sada hpv virus i da li to moze bebi da skodi. Ovo je na spoljnom delu vagine meni lice kao bradavice koje nisu upadljive ali subj. Osecaj je takav da peku i svrbe. Pitanje da li kada se to desi treba uraditi carski rez ili vagin. Porodjaj se moze desiti? S obzirom da mi trudnoca protice normalno bez nekih smetnji. Kojim metodom se uklanjaju polne bradavice i gde je najbolje to uraditi?

    Odgovoreno: 29. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Prvo uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim birisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) i da li su kondilomi i da li imate imate hpv. Bez panike.