Poštovani, na zadnjem uz pregledu mi je ustanovljeno da su oba jajnika pco gradje. Koliko sam obavestena, to znaci da su policisticni. Doktorica me nije uputila na proveru hormonkog statusa, niti mi je prepisala terapiju, a pre toga sam imala vanmatericnu trudnocu. Ja nemam nikakve simptome policisticnih jajnika, menstruacija mi je redovna, ne pijem, ne pusim, nemam pojacanu maljavost, nisam gojazna. Koliko ce mi biti tesko da zatrudnim? Od vanmatericne je proslo 3 meseca. Da li bih mogla opet da pokusam da zatrudnim ili da cekam jos? Na uz pregledu je sve ostalo bilo normalno

    Odgovoreno: 29. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com