Postovani, pre 20 dana smo muz i ja krenuli sa pravljenjem bebe posto su mi tada bili plodni dani. Medjutim, posle samo deset dana pokusaja izbio mi je genitalni herpes. . . Navodno je tesi iz krvi radjen mesec dana pre prvog pokusaja zaceca pokazao da imam antitela na hsv2 iako vrlo nizak nivo ali ja nikada nisam imala tegobe pa da suprug nema cesto napade ne bi se ni setila testiranja. Ali bas sada kada sam mozda trudna imam vidljive simtpme koji traju danima a trenutno pauziramo sa odnosima. Da li da brinem za plod u slucaju da jesam trudna nedelju dve, da li predlazete abortus zbog rizika od infekcijev jer znamo da je prvo tromesecje najkriticnije za plod?

    Odgovoreno: 29. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Ukoliko trudnica prvi puta oboli od herpesa tokom trudnoće veće su šanse da će virus biti prenesen na dete. Ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitijela tako da su manje šanse da bude opasnih posledica za dete,