Poštovani, pre dva i po meseca, tačnije 03. 09. Imala sam rizičan odnos koji je izazvan pucanjem kondoma. Nakon sat i po vremena popila sam escapelle tabletu. Nuspojava nije bilo. Dobila sam dve nedelje kasnije, umesto 15. 09. Dobila sam 17. 09. I to krvarenje je trajalo oko 5 dana i bilo je slabije nego ranije. Od tada više nema krvarenja. Do pre 5 meseci sam pila logest koji mi je regulisao ciklus i uvek sam dobijala 15. U mesecu, čak i nakon upotrebe istog. Takođe, imala sam cistu na desnom jajniku (koja, po rečima moje doktorke, nije bila opasna) i nju je logest vremenom uklonio. Međutim, ja povremeno osećam blag bol u predelu desnog jajnika. Simptome pms-a nemam, kao ni simptome trudnoće. Doduše, svaki seksualni odnos je bio zaštićen kondomom otkako sam prestala sa upotrebom logesta. Inače, ranije sam imala hormonski poremećaj zbog kog se dešavalo da ne dobijem i po 3 meseca. Interesuje me da li je to kašnjenje izazvala escapelle tableta, ili je nešto drugo u pitanju? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Krvarenje koje ste imali 17. 09. Posle escapelle smatrajte menstruacijom, inace cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, obicno 3-6 meseci posle prestanka uzimanje oralne kontracepcije u cilju lecenja ciste i hormonskog poremecaja ponovo se pojavljaje isti problem. Savetujem vam da proverite hormonski status.