Postovani, suprug i ja vec godinu dana radimo na tome da imamo bebu i nista se ne desava. Sve je u redu i sa njim i sa mnom, pa sam ja resila jos da proverim i stitnu zlezdu, da bih bila sigurna u sve. Rezultati su mi u redu, s tim sto mi je antitpo ab veci od 1000. Rekli su mi da je u pitanju hasimoto tireoditis i da treba da vodim racuna i na 6 meseci proveravam tsh, koji ne sme da skoci. Inace, ne pijem, ne pusim, jedino se neredovno hranim. Endokrinolog mi je rekao da ne treba nikakve lekove da koristim, jednostavno da pratim da tsh ne skoci. Interesantno je to da sam pre mesec i po dana imala tsh 5, 11, rezultati radjeni na jednoj privatnoj klinici, a onda mi kod drzavnog lekara nakon samo tri nedelje rezultat pokaze tsh 2, 22 sto je sasvim u redu. Molim vas da mi pomognete savetom da li zbog zaceca treba nesto da koristim da bi ta antitela smanjila ili ih se nekako resila i da li mi to sto ih ima remeti buduce zacece? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa.