Poštovani, već neko vreme sam na silnim pregledima u mom rodnom gradu i nikako da mi se ustanovi šta je i kako lečiti, što zbog nedovoljne opremljenosti bolnica, to zbog siromašnog iskustva lekara, pa bih molila za savet. Naime, imam policistične jajnike i neki poremećaj hormona. Ne dobijam menstruaciju više od godinu dana. Izazivali su mi je veštačkim putem (pila sam klomifen i kojekakve lekove) jer između ostalog bih volela i da ostanem u drugom stanju. Na pregledima kažu da sam savršeno zdrava mlada osoba, ali ja ne dobijam menstruaciju. Imala sam redovno cikluse još od vi razreda osnovne škole. Imam istoriju debeljuškaste osobe, ali sam smršala i neko vreme nakon toga menstruacija je nestala. Deo kilograma sam vratila ali menstruacije nema. Rekreativno se bavim sportom i jedno vreme sam baš i preterivala. Čitala sam da takav stres može ima uticaj na organizam, ali doktori to nikako ne povezuju i kažu da nisam bila toliko ekstremna. Regulisala sam ishranu kompletno. Ne uzimam šećere niti bilo kakve veštačke prerađevine, imam svoju baštu i namirnice koje jedem su mojih ruku delo. Gde me savetujete da odem na lečenje, kako da rešim ovaj problem? Volela bih pre tridesete da postanem majka, a i brine me moje zdravlje. Menstruacija je (kako kažu) odraz ženinog zdravlja.

    Odgovoreno: 28. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, treba proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      11000 beograd
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com