Poštovani, već oko pola godine imam ginekološke probleme koji kao da su poprimili hroničan karakter. Radila sam vaginalne i cervikalne briseve i imala sam bakterije klebsielu, enterokokus fekalis i na kraju ešerihiju koli, i sve sam to lečila po nalogu lekara, i po antibiogramu. Međutim, i dalje imam tegobe kao tupi bol u predelu jajnika nekad je probadanje, pojačan sekret, nekad me tupo boli ceo donji stomak a nekada imam i mučnine u donjem delu stomaka, bez povraćanja. Rađen je ultrazvuk u septembru gde je doktorka videla znatno uvećan levi jajnik i slobodnu tečnost pored njega, i prošle nedelje sam opet radila vag. I cerv. Bris i piše da nema nikakvih patogenih bakterija ni gljivica. Tegobe su svakodnevne znatno se pojačaju oko ciklusa ili pre ili posle, nisu vezane za fizički rad, ništa teško nisam radila (i nekoliko godina nisam imala nikakve odnose pa je trudnoća isključena) . Da li je moguće da postoji neka infekcija unutrašnjih polnih organa i kako to da proverim (da li cerv. Bris ukazuje na to) , ili je možda neki tumor, da li bi se to videlo na ultrazvuku (rađen je transvaginalno) . Nemam probleme baš nikakve sa mokrenjem iradila sam urinokulturu i sterilna je. Dok sa druge strane osećam vaginalno peckanje povremeno, i tupi bol i nelagodnost u vagini pored tegoba u stomaku. Trenutno koristim fluomizin po savetu lekara. Molim za mišljenje. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervkalnim ivaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com