Meni je ginekolog prepisala vaginalete na bazi povidon joda koristim vec dve veceri ali imam manje mleka dojilja sam pa me zanima da li ima veze

    Odgovoreno: 23. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Za vreme trudnoće i dojenja ne preporučuje se upotreba povidon-joda s obzirom da prolazi placentarnu barijeru i izlučuje se u mleko dojilje. I ako kod ograničene primene povidon-jod vagitorija nisu zabeležena neželjena dejstva, treba proceniti odnos terapijske koristi i rizika od nastanka neželjenih efekata na funkciju i razvoj štitne žlezde kod ploda, neželjeni efekti nisu prijavljeni tokom kratkotrajne primene povidon joda kod trudnica i dojilija.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #132511

    • Rami Aburas 02. 12. 2014.

      Bez panike, nije opasno ali treba ih adekvatno lečiti, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima. Možete i mene posetiti u ginekološkoj ordinaciji Aras
      dr Rami Aburas
      Dobračina 6/1
      tel: 0112622832
      mob: 0641188264
      mail: ramiaburas@hotmail.com