Postovani, vec tri godine imam prvog i jedinog seksualnog partera koji je zdrav i kome sam takodje ja prvi i jedini seksualni partner. Na kolposkopskom nalazu su mi dali sledecu dijagnozu: cervicitis uteri. Kruzna ektopija oivicena prostranim mozaikom i punktacijom sch negativan. Papa test je 3b grupa, low sil. Predlozena mi je biopsija obavezno. Molim vas da mi odgovorite da li je biopsija elektricnim nozem bolna i koliko traje? Imajte, molim vas na umu da sam osoba kojoj je i sam pregled ponekad bolan i koja ima fobiju od bilo kakvih doktorskih zahvata i pada u nesvest i pri vadjenju krvi. Unapred zahvalna. Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno lciti, biopsija elektricnim nozem se radi pod lokalnom anastezijom.