Postovani, nadovezujem se na pitanje. Test na herpes radjen elisa metodom iz krvi pokazao je za hsv 1 neg a za hsv2 igm neg a igg 2. 2. Referentna vrednost je pozitivno za >1. 1. Po tom testu dakle, ja imam prelezan bar jedan napad genitalnog herpesa posto imam antitela. To mi posebno znaci jer od ovog meseca radimo na bebi. Ali bas ovog meseca sam i dobila na ulazu u vaginu neke tackice za koje ne znam jesu li herpes ili bradavice, ali dole imam osecaj zarenja, neke toplote i crvenilo sa obe strane vagine. Brine me ako sam kojom srecom zacela iz prve a onda posle samo par dana dobila napad. U slucaju da jeste napad nastao posle samo par dana od zaceca da li to moze imati posledice po plod? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 23. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Ukoliko trudnica prvi puta oboli od herpesa tokom trudnoće veće su šanse da će virus biti prenesen na dete.
      ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitijela tako da su manje šanse da bude opasnih posljedica za dete,