Postovani, pre dve godine sam otkrila da imam hlamidiju koja je prisutna dugi niz godina kod mene ali kako nisam imala simptome a ni jednom ginekologu nije palo na pamet da me posalje na testiranje ostala je toliko dugo nelecena. Imala sam jedan abortus a i tada sam najverovatnije imala ovu bakteriju. Ovog meseca smo u fazi pravljenja deteta, hlamidiju izlecila ako je sudeci po zadnja tri testa. Zanima me da li je hlamidija morala ostaviti posledice po plodnost ili postoji sansa da cu moci zatrudneti prirodnim putem. Na netu se procita toliko toga negativnog da gubim svaku nadu da cu ikada biti majka, od samog starta sam obeshrabljena posebno sto znam da je imam mozda i deset godina. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, takodje vam savetujem da uradite hsg, ako je sve uredu onda nema nikakvih posledica.