Postovani, molim v as da resite moj problem 10. 10. Poslednja menstruacija 15. 11. B hcg 8300 17. 11. Bhcg 7600 19. 11. B hcg 8777 danas radjen uz, uredna trudnoca od 5n6d, srcana radnja aktivna, mozda malo sporija, pa me dr salje da radim tsh, ft4, z3, anti tpo. I sve je u okviru refer. Vrednosti. Briga je u pogledu ne dupliranja b hcg. Sta mislite: da li moja trudnoca moze da bude normalna do kraja? Dr sumnja da mozda prva vrednost bhcg nije bila dobro uradjena. Hvala unapred i poydrav

    Odgovoreno: 14. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobijo vase pitanje, bez panike, nivoi hcg-a u krvi nisu naročito korisni za testiranje održivosti trudnoće ukoliko je nivo hcg-a iznad 6, 000 i / ili posle 6-7 nedelja trudnoće. Umesto toga, da bi se bolje testiralo zdravlje trudnoće, treba uraditi uz koji potvrđuje prisustvo fetalnog otkucaja srca. Kada se vidi srce ploda, dalje se ne preporučuje proveravanje zdravlja trudnoće putem hcg nivoa.
      nemojte pridavati preveliki značaj nivoima hcg-a. Normalna trudnoća može imati nizak nivo hcg-a i proizvesti savršeno zdravu bebu. Rezultati ultrazvuka posle 5 – 6 nedelja su mnogo precizniji nego izmereni nivoi hcg-a.
      ponavljam bez panike.