Postovani, da li pre biopsije treba da uradim testove na hlamidiju, mikoplazmu u ureaplasmu? Prof dr m. G. D. Iz kcs mi je rekla da ukoliko uradim biopsiju u prisustvu bakterija i pod upalom moze doci do trajnog steriliteta pa sam zabrinuta. Imam 28 godina i volela bih da se ostvarim kao majka. Kakvo je vase misljenje o tome? Biopsiju treba da radim u narodnom frontu. Dijagnoza je n72 cervicitis uteri, pa iiia. Status: kruzno prostrana atipicna ree (mozaik, aw epitel, punktacija) , schiller negativan. Na epitelu vagine i vulve nema kolposkopskih promena. Profesor koji mi je zakazao biopsiju nije mi naglasio nista u vezi hlamidije, ureaplasme i mikoplasme. Ureaplasmu sam imala ove godine i izlecila u martu mesecu, pa se brinem zbog mogucnosti da se vratila. Partner je radio testove i negativni su. Danas mi je receno da se javim na biopsiju u ponedeljak ujutru, pa i da uradim testove u privatnoj laboratoriji, ne verujem da rezultati mogu biti gotovi pre ponedeljka. . . Sta mi savetujete? Hvala vam puno na vasem vremenu i razumevanju. Srdacan pozdrav, marija.

    Odgovoreno: 23. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) , vas lekar koji ce da vam uradi biopsija mora da vam da adekvatnu antibiotsku terapiju.