Problem> 10. 10 poslednja menstruacija 15. 11 beta hcg 8348 17. 11 beta hcg 7600. Tada radjen uz, srcana radnja se nazire. Crl je 4, 1/5. 6. Pokazala se trudnoca od 5 n 2 d. 19. 11. Beta hcg 8777. Sta pretpostavljate da je??? Molarna? Biohemijska? Jel lici na pobacaj? Imala sam biohemijsku trudnocu pre sest meseci, sa ekstremno niskim betama, ali se gm nije nalazio u materici. Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 14. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobijo vase pitanje, bez panike, nivoi hcg-a u krvi nisu naročito korisni za testiranje održivosti trudnoće ukoliko je nivo hcg-a iznad 6, 000 i / ili posle 6-7 nedelja trudnoće. Umesto toga, da bi se bolje testiralo zdravlje trudnoće, treba uraditi uz koji potvrđuje prisustvo fetalnog otkucaja srca. Kada se vidi srce ploda, dalje se ne preporučuje proveravanje zdravlja trudnoće putem hcg nivoa.
      nemojte pridavati preveliki značaj nivoima hcg-a. Normalna trudnoća može imati nizak nivo hcg-a i proizvesti savršeno zdravu bebu. Rezultati ultrazvuka posle 5 – 6 nedelja su mnogo precizniji nego izmereni nivoi hcg-a.