Postovani, neposredno pre menstruacije sam bila na gin. Pregled, doktorka je uzela briseve i uradila pregled, ultrazvuk takodje, sve je u redu, papa ii grupa, ali imam nesto pojacani sekret bez svraba ni peckanja, i u nalazu pise: nespecificna inflamacija, vs- iii grupa. Pre menstruacije mi je doktorka dala 3 canesten vaginalete ali kako se nisam snasla sa njima, rekla mi je da uzmem nakon menstruacije polygynax 6 vaginalete za regulisanje sekreta i to je to. Medjutim, danas sam nakon stavljene druge vaginalete, primetila na toalet papiru u sekretu veoma mali trag bledo roze, ostatak sekreta je tecnost koja, kako kazu, je normalna da iscuri zbog vaginalete. Ali me ovaj malo rozikast trag zabrinuo. Mozete li mi reci sta je u pitanju i da li mozda trebam da prekinem terapiju?

    Odgovoreno: 20. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com