Poštovanje, u 11 sam nedelji trudnoće, i jako sam zabrinuta. Ginekolog mij e na ultrazvuku (koji mi je ujedno bio i prvi dosasd) u izveštaju napisao da postoji blaži oblik fetalnog hidropsa. Čitala sam najstrašnije stvari o tome po forumima tj tudja iskustva, i sad sam preplašena. Ginekolog je rekao da najverovatnije da će višak vode u vratnom idelu i u glavi nestati, jer je inače prezadovoljan morfologijom ploda i razvojem i svime ostalim, ali da ćemo na ekspertnom ultrazvuku videti šta da li je višak tečnosti nestao. I onda je napomenuo da nema potrebe za nerviranjem. Zašto mi je onda uopšte pomenuo to? Šta znači blaži oblik fetalnog hidropsa? Inače mi je prva trudnoća, bez abortusa i pobačaja ranijih, 28 god, zdrava krvna grupa a -. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, rano je da se govori u 11 nedelji trudnoce o fetalnog hidropsa, sacekajte bar 4-6 nedelje bice mnogo jasnije. . Slika.