Postovani, ja sam na pocetku 28. Nedelje trudnoce a planiram putovanje u njemacku, avionom. Let bi trajao prvo nekih pola sata, pauza nekihnsat vremena i onda nastavak putovanja jos 2h. Trudnoca mi je od prvog dana hvala bogu u redu, zdrava san i ja a i moja beba. . . I super ae osjecam. Juce sam bila kod svog ginekologa i kada mi je rekao da je sve u najboljem redu pitala sam ga da li smijem da putujem avionom i da li moze da mi izda potvrdu u slucaju da mi aviokompanija bude trazila neki dokaz o urednoj trudnoci. On mi je rekao da ako bas ne moram da putujem avionom, da to i ne radim, jer niko ne moze da garantuje da mozda necu dobiti kontrakcije ili neke druge komplilacije u toku leta. To je sve individualna stvar. Nije mi ni zabranio, jer nije imao na osnovu cega, s obzirom da sam zdrava trudnica koja je i do sad cesto putovala kolima bez ikakvih problema. Voljela bih da cujem i jos necije misljenje na ove moje nedoumice? Da li let avionom moze da izazove prijevremeni porodjaj ili na bilo koji nacin da utice na bebu, zbog pritiska u avionu, itd? Ja inace putujem avionom od kad sam imala par mjeseci i organizam mi je naviknut na tu vrstu putovanja i do sad sam uvijek ave dobro podnosila. Ovo mi je prva trudnoca i jednostavno postoji neka doza nesigurnosti. Nadam se vasem brzom odgovoru. Veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Pazljivo sam procitao sam vase pitanje, ako se dobro osecate i ako vas ginekolog kaze da je vas nalaz uredan i da nemate kontrakcije i navikli ste da putujete avionom, mozete da putujete avionom ako vam avio kompanja dozvoljava.