Poštovani, u oktobru sam bila na kratkom protokolu za vantelesnu oplodnju. Pre 18 dana radjen je embriotransfer, otkada koristim utrogestan 3x200 mg vaginalno. Beta hcg je potvrdio trudnocu. Trenutno cekam prvi uz. Medjutim, u poslednjih 7 dana pojavio mi se svrab i peckanje na stidnim usnama i oko vaginalnog otvora. Uradila sam urin i urinokulturu i nalaz je uredan. Takodje sam uradila vaginalni bris i nalaz je sledeci: zasejane podloge ostale sterilne. Nije izolovana canidida spp. U dmp epitelne celije, pml. Da li je to uredan nalaz? Da li je moguce da svrab nastaje usled hormonske terapije? Unapred hvala na vasem sto brzem odgovoru, d.

    Odgovoreno: 16. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanje, vas nalaz uredan, savetujem vam da se isperite rastvorom kaljum hipermangan (roza boje) vise put dnevno.