Poštovani, uradila sam 15. Septembra papa i kolposkopiju, papa je ii grupa, dr mi je rekla da imam hroničnu upalu grlića jer mi se vraćaju gljivice. Na nalazu koji su mi dali piše i cilindrični epitel na 12 h, slika mozaika. Uz nisam skoro radila, dr mi odlaže. Maltene svaki mesec dobijam terapije za glivice već godinu-dve dana. Pijem midiana kc pilule (zamena yasmin) već godinu i po, za koje nisam sigurna da li mi odgovaraju i zanima me kako to da shvatim. Zanima me kako da se potrudim da rešim gljivice i zašto ih dobijam i šta konkretno može da mi se desi od hronične upale grlića jer želim da je izlečim. Pijem na 6-12 meseci gvožđe jer imam čestu anemiju. Bris od 8. Novembra pokazuje gljivice iz roda candida, masa. Dobila sam ponovo diflukan i ginofort sa lactogyn probioticima, što sam već koristila krajem jula, a sredinom oktobra sam od dr dobila fluomizin i dve kutije gynoflor jer je bris pokazivao veliki broj gljivica. Zadnjih 6 meseci četvrti dan ciklusa imam grčenje, probadanje i jak odliv, zadnji ciklus sam htela u hitnu da idem. 10-ak dana pre ciklusa imam strašna probadanja u donjem stomaku, bolove u jajniku, povremeno ne mogu da imam odnos ako me tada jajnik boli ili mi se grči i probada taj predeo. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status, takodje vam savetujem da uradite profesionalni kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili stanje hronicnu upalu grlica materice (cervicitis chronica) & mozaika koje treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com