Postovani, vec desetak dana imam problem sa stomakom. Naduven je poprilicno, cak i ujutru kada ustanem, narocito posle u toku dana i uvece - bez obzira koliko, kada i sta jedem. Cesto mi pritiska dijafragmu, pa me boli dok disem. Nemam zatvor ni problema sa gasovima, niti sam ikada imala problem sa natecenim stomakom, varenjem. Jedino mi je za vreme ciklusa naduven i to je to, nikad mi nije bio ni priblizno kao sada. Citala sam kako naduven stomak cesto moze biti jedan od simptoma raka jajnika. Daleko od toga da sam hipohondar. Stvar je u tome da na desnom jajniku imam hiperehogeno polje, velicine 12x10x15. Poslednji put sam bila na pregledu krajem januara ove godine, gde mi je odradjen ultrazvuk i hcg (1, 0) , afp (1, 04) , ca 125 (6, 0) . Od perioda 2008 god, kada je otkriveno, pa sve do januara 2014, ono nije menjalo velicinu. Da li je moguce da za period od 9, 10 meseci (koliko nisam kontrolisala jajnik) dodje do velike progresije na njemu. Da li treba da me brine ta neobjasnjiva nadutost stomaka? Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite uz pregledom da li imate gasove, takodje vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnic, proverite hormonskistatus. Bez panike.