Molim vas da mi protumacite ovaj nalaz: uterus u avf, uredne eho teksture miometrijuma i promera 47x40, endometrijum u kontinuitetu, adnexalno levo: ovarijumu policističnih gradje, do: promera 39x34 sa folikulom promera 23x22 multi istocne gradje. Cavum douglasi: ectopa pvu, ovarii policystica susp.

    Odgovoreno: 12. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni su vam jajnici (posledica hormonskog poremecja) , proverite hormonski status. Ektopija pvu je posledica upale grlica materice cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com