Postovani, po preporuci ginekologa pocela sam da pijem legravan pilule, iskljucivo radi zastite od trudnoce. Pocela sam 3. Kutiju i pojavile su mi se potkozne akne na licu, a nikada ih nisam imala (cak ni u pubertetu) , mascenje kose i natekle grudi koje bole gotovo citav mesec. Osim toga, osecam veliku razdrazljivost, preplavljenost emocijama, veoma lako zaplacem i zbog svega toga, a narocito akni koje mi jako smetaju, resila sam da prestanem da ih pijem. Interesuje me da li je neophodno da ispijem kutiju do kraja, pa tek onda prestanem i zasto je to tako? I volela bih da znam zasto mi izlaze akne? Da li to znaci da mi legravan ne odgovara? Ukoliko bih nekada ponovo zelela da koristim pilule, kako da znam koje mi nece izazivati ovakve probleme? Da napomenem jos i da imam 28 godina, nikada nisam radjala niti imala abortus, a pilule sada prvi put koristim, u dogovoru sa ginekologom. Molim vas pomozite mi. Srdacno vas pozdravljam i ocekujem vas odgovor, bojana

    Odgovoreno: 12. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Desavaju se takve nus pojave nekom manje nekom vise. Terapiju nemojte da prekidate dok nepopijete kutiju do kraja, ako bi sad prekinuli moglo bi da dodje do krvarenja, javite se vasem ginekologu i konsultujte se sa njim kako bi vam promenio terapiju.