Postovani mozete li mi objasniti ovaj ginekoloski nalaz; uterus je avf pravilnog oblika longitudinalnog diametra 88mm anteroposteriornog 45 mm i transverzalnog 57mm zidovi uterusa su homogeni bez patoloskog ehoa. Kavum uterusa je prazan sa endometrijom je debljine 11 kroz 2 sekretnog tipa koji je homogen i dobro delieniran. Desni ovarujum je dimenzije 33=18mm medijum od ovarijuma se uocava unilokarna cisticna formacija promnera 16mm transonicnog sadrzaja tanke kapsukle bez uocljivog protoka ima se utisak da se radi o paraovarijalnoj cisti. Levi ovarijum 50; 37mm sa unilokarnom cisticnom formacijom promena 39 sa 34mm transonicnog sadrzaja. Oko ovarijuma se uocava oko3ccm slobodne tecnosti. U duglasovom prostoru se uocava par paucastih priraslica koje ogranicavaju oko2, 2ccm slobodne tecnosti. Palpatorno se uocavaju displazne promene. U aksilama nalaz uredan kolposkopski nalaz; u prelaznoj zoni na poziciji oko 6 h se uocava polje mozaika oko 12h polje punktacije sa poljem mozaika na petriferiji scj je vidljiv bojenje jodom negativno pa 2 grupa na preparatu je prisutan po koji eritrocit i dosta leukocita celije su pretezno iz povrsinskih slojeva i veci broj celija iz dubljih slojeva bez znakova atipije vs 3c grupa dg cervicitis chron. Colpitis. Cystis ovarii lat sin obs. Cystis paraovarialis kat dex. Dysplasion mammame lat sin. Jel mozete da mi objasnite sta mi je jer ja ovo nista ne razumem. . .

    Odgovoreno: 09. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da imate cisticne jajnike (posledica hormonskog poremecaja) , nalaz kolposkopskog pregleda pokazuje (mozaik) da imate dugotrajnu upalu grlica materice (cervicitis chronica & colpitis) koju treba adekvatno leciti. Imate displazija na levoj dojci.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com