Poslednja menstruacija je bila 13. 10. Sa muzem sam imala ne zasticene odnose 21, 28, 31. 10, 01, 04. 11. Zanima me da li je moguce da sam trudna iako imam ciste na jajniku? Isto me brine vec drugi dan kada se malo napnem, krene mi svetlo crvena krv, i posle nista. Sa prvom trudnocom mi se isto desavalo. Da li je rano za test, i da li mogu da sacekam jos par dana da vidim da li sam trudna, to pitam zbog ovog blagog krvarenja? Da li moze da skodi trudnoci?

    Odgovoreno: 07. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Ako vam izostaje menstruacija uradite kucni test za trudnocu, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaj, savetujem vam da proverite hormonskog status, takodje vam savetujem da uradite i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevimaa.