Imam jedno pitanje. Imala sam povecu cistu na levom janiku oko 6cm u precniku i na zadnjem pregledu pre 2 meseca sam saznala da je pukla i tecnost se izlila u trbusnu duplju, na pregled sam i otisla zbog bolova. Rekli su mi na pregledu da je sad sve u redu malo tecnosti u duglasu i uvecan levi jajnik. Pre toga sam uradila sve tumor markere u redu su i hormon hcg i on je bio u optimalnim granicama. Ostalo mi je jos da uradim neke analize jer imam nekih drugih zdravstvenih problema da bi mi prepisali hormonsku terapiju. E sad, od tada sledece menstruacije su mi na vreme ali nisu tako obilne kao ranije, krace traju i najbitnije imam pritisak u levom jajniku i pod prstima se oseca kao da je opet tu nesto, ne boli ali prosto pritiska i postoji taj osecaj kao da tu nesto smeta pa me zanima koje su sanse da je to mozda vanmatericna trudnoca? Ili da li moze ta cista ponovo da se pojavi i poraste toliko za ovako kratko vreme? Nadam se vasem brzom odgovoru. S postovanjem tijana

    Odgovoreno: 07. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni / policiticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, veca je sansa da se ponovo formira cista, ako vam izostaje menstruacija uradite kucni test za trudnocu.