Postovana molim za vase misljenje: imam 40 godina, jedno dete, papa -nalaz radim godisnje i uvijek je bio ii grupa, prosli mjesec sam radila i rezultati su ovakvi: primjerenost uzorka: zadovoljava interpretaciju; opsta podjela: u granicama normale; opisna dijagnoza-vrsta stanica: skvamozne, cilindricne, endocervikalne, leukociti, nesto hormonska procjena: primjereno dobi i anamnezi mikrobiologija: mijesana flora, fungi reaktivne i reparatorne promjene: upala, promjena na stanicama -abnormalne skvamozne stanice neodredjenog znacenja napomena: uraditi kolposkopiju, inflamacija ascus kolposkopiju sam odradila i ginekolog je napisao: mala aw polja, dao mi biljne vaginalete i da ponovim papa i kolposkopiju za tri mjeseca. Interesuje me da li je ta terapija dovoljna i da li bih trebala da trazim jos neke nalaze, briseve da odradim, jer mi ginekolog nista nije ni objasnio nego samo rekao videcemo za tri meseca!! Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 07. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da imate duze vreme upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com