Pistovani, nakon 7 dana kasnjenja menstruacije uradila sam uz, i nadjena mi je folikularna cista, 33mm na levom jajniku. Terapija je primolut nor 10 dana po 2 tablete, a nakon menstruacije kontrola. Imam dete straro 2 godine i zelim drugo. Da li je ova cista prepreka ovulaciji, tj zacecu? Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Folikularna cista je posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin damo 14 dan ciklusa) i obratite paznju na nivoa progesterona. Bez panike.