Postovani, pre jedno dva meseca sam osetila odjednom naglo oticanje unutrasnje, male usmine. Otisla sam odmah kod ginekologa, i uradila kompletan pregled i sve je bilo u redu. Sto se tice usmine, doktor mi je dao bornu kiselinu i da stavljam obloge. Rekao je da je uzrok verovatno taj sto sam nazuljala taj deo, tesna garderoba, eventualno ulozak itd. Posle par dana otok se povukao, jer sam stavljala i hladne obloge, koji su prijali. Medjutim, sada se desava da je opet pocelo da me boli i malo je oteklo. Posto sam kod kuce, ne idem nigde, jer sam bolesna/prehladjena, ne postoji nijedna od ovih opcija kao uzrok tog otoka. Sve mi se cini kao da je neki kapilar ili ne znam sta bi moglo biti. Da li je moguce da otekne posle masturbacije ili odnosa? I kako se to resava? Ne bih zelela da mi se to dogadja posle svake masturbacije ili odnosa. Ocigledno nesto nije u redu, jer do sada nisam imala tih problema. Hvala unapred na odgovoru, ocekujem neki vas savet. Pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.