Poštovani, imam 44 god. I pre godinu dana mi je postavljena mirena zbog obilnih menstruacija. Sada su se pojavile dve ciste na jajniku i miom u materici od 11mm. Krvarenja između menstruacija su se pojačala tako da se prakticno spajaju dve menstruacije. Moram da koristim redovne uloške. Na kontroli mi je rečeno da je mirena na mestu. Da li je treba ukloniti ili imate neki drugi savet. Hvala.

    Odgovoreno: 16. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Mirena ne razlog, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com