Zdravo, imam 18 godina, imala sam gljivicne infekcije 6 godina i polucisticne jajnike, medjutim, sve se to sredilo, odlazim na preglede skoro na svaka 3 meseca i na razna mesta, ginekolozi tvrde da je sve u redu ali ja se ne osecam kao da je sve u redu. Imam cesto jake bolove u vagini, u grudima, toliko uvecan sekret da menjam ves dosta puta dnevno. Sekret je bele guste boje. Mislim da nije normalno da mi ovoliko ide, cak i kad hodam ja osecam da izlazi u velikoj kolicini i otezano. Bila sam kod ginekologa u inostranstvu gde mi je ginekolog rekao da verovatno imam hormonski poremecaj i da imam stalnu ovulaciju. Sta vi mislite da li je to tako? I kako mogu da regulisem taj hormonski poremcaj, da li nekim lekovima? Pored toga imam i lose varenje i strahove (zbog kojih isto ginekolog sumnja da je zbog toga i dlanovi su mi uvek mokri) pa mi je preporucio odlazak kod psihijatra. Takodje ne mogu da se uzbudim i imam cudne bolove u vagini a nevina sam. Bila bih vam jako zahvalna kada biste mi odgovorili. Pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski poremecaj, sto se tice pojacanog sekreta verovatno imate hronicnu upalu koju treba adekvatno leceiti.