1. Bubuljica na vagini - Potkožne bubuljice na usminama

    Pitanje broj: #131955

    Ovako,
    pre dva dana, primetila sam dok sam se brisala "dole" da me boli nesto. Uz pomoc ogledala za vreme tusiranja videla sam da mi se na levoj strani, odmah uz klitoris, na stidnim usnama unutrasnjim, na sluzokozi pojavilo nesto kao potkozna bubuljica. Malo boli na dodir, ne svrbi. Jednom mi se to desilo, tacnije slicno. Iznad klitorisa, ne bas na tom mestu mi je iskocila ta ista, sta vec i pukla je sama od sebe i iscedio se gnoj. Pomozite, trenutno nisam nikako u mogucnosti kod lekara da idem. . .

    Odgovoreno: 28. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #131955

    • Ovako pre 2 dana dok sam se tusirala napipala sam nesto kao tvrdu podkoznu kuglicu velicine graska na delu pre prepona i jos jednu na usnm kad dodirenem me bas boli... ne znam dali je to nesto opasno ili nije?

    • postovanje, imam 58 godina u menopauzi sam.Vec 5 godina kako mi se pojavljuje crvene i bolne akne kao mali cirevi na usnama vagine i sad je vec pocelo sve dokle su stidne dlake.kada zapusti brijanje mnogo bolje a posle brijanja pogorsase.Tvrde podvije sedmice i onda se pojavi gnoj na vrhu.Ja to istisnem ocistim alkoholnim maramicama stavim neosporin i kad to prode ponovo na drugom mjestu isto se ponavlja.Hvala Vam vasu stranicu

    • Ovako pre 2 3 dana dok sam se tusirala napipala sam nesto kao tvrdu podkoznu kuglicu velicine graska na delu pre prepona i jos jednu na usnm kad dodirenem me bas boli... ne znam dali je to nesto opasno ili nije?

    • Jadranka Filipovic 17. 02. 2022.

      Postovanje, Imam 68 godina u menopauzi sam 20ak,,,. U zadnje vreme mi je pojacan vaginalni miris i mokraća mi je nekontrolisana ( dok mokrim spora bez pravca) i jačeg mirisa! Dok sam se brisal osetila sam unutar usana kao Pirinač manje bubuljice , čvrste ispod koze ! Imam osecaj kad bi ih mogla iscediti da bi izašla bela vidna zapremina! Ne boli jednostavno je tu! Šta je to? Hvala

    • Pre par dana mi je poceo svrab vagine, primatila sam unutar i spolja da mi je izaslo veliki kruzici uplasila sam se moze li savet, mlada sam 19g pa se ne razumem bas mnogo, do sada mi to nikada nije izlazilo imala sam 3 porodjaja

    • Dobar dan. Imam jedan problem. Danas sam uocila na velikim usnama vulve malo povise klitorisa jednu potkoznu kvrzicu veliku kao omanji kliker i crvena je i koza oko nje i nad njom me malo boli. Higijenu odrzavam redovno i trebam uskoro otici kod lekara ali ipak sam veoma uplasena i treba mi misljenje da li je to toliko opasno jer sam cula da je to simptom karcinoma vulve

    • Dobro jutro. Imam mnogo veliki problem. Pojavile su mi se neke velike bubuljice na vagini, kod klitorisa, i usnice su mi natekle, bol je neizdrživ. Svrab postoji, kao i jako peckanje. Ne mogu da nađem položaj ni kad ležim, ni kad sedim. Juče me je manje bolelo, ali evo, celu noć pa do sad, ja imam bolove koji su sve veći i veći. Ne mogu da odem kod ginekologa, jer nemam još uvek slobodan dan. Šta da radim, šta znače te bubuljice(koje su tvrde i velike, ne smem ni da pipnem koliko boli), na vulvi takođe imam, i tu boli. Cela vagina me jako boli, jedva i hodam. Molim vas recite mi o čemu se radi, znam da svakako moram prvo pregled da obavim, ali recite mi bar zbog čega mi se to desilo. P. S. HIGIJENA JE REDOVNA