Poštovani, u posledni period imam često problema sa upalama donjeg abdomena. Naime, uradila sam lab. Urin koji je pokazao da je pun bakterija dok je urino kultura dala sterilan nalaz. Posto sam jos uvijek nisam imala seksualne odnose, kod ginekologa sam bila, ali ono sto sam od ginekologa dobila, bilo je ultrazvuk preko stomaka, koji je pokazao manju upalicu jajnika, da bi posle kontrole i kutije antibiotika bilo sve ok. Naime, moj problem je sto mi se ove upale cesto javljaju, sada treci put vec od decembra prosle godine. Moj strah je vezan za mogucu komplikaciju plodnosti zbog ccestih upala? Interesuje me jos da li je pucanje himena bolnije ukoliko je osoba starija, jer sam negdje procitala da vremenom himen zadebljuje. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 01. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Obzirom da niste imali seksualne odnose savetujem vam daprimite jaku antibiotsku terapiju bar 2-3 nedelje prema antibiogramu urinukulture, pucanje himen nije bolno ukoliko ste opustani.