Postovani, imam 22 godine, prosli mesec radjena mi je konizaccija u jednoj privatnoj klinici posto nisam dobila najjasnije obrazlozenje histopatoloskog nalaza da li vi mozete da mi ga protumacite? Dijagnoza: h-sil cin iii cervicitis chronica. Conddyloma planum. Na linijama resekcije nema displasticnog tkiva. Na histoloskim preparatima displasticni epitel se nalazi na skvamokolumnarnom prelazu i zahvata dve endocervikalne zlezde. Displasticni epitel cine krupne hiperhromaticne celije sa umerenim pleomorfizmom, anizocitozom, diskariozom i patoloski mitozama u gornjim slojevima epitela. Snomed t: 83000 m: 74008 p: 3085 unapred zahvalna! Pozdrav!

    Odgovoreno: 31. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Hsil – znaci high-grade (visokog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, cin 3 je jaka displazija, gde spada i ca in situ koji su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis chronica) koju treba adekvatno leciti sto pre.