Postovani, moj problem je sledeci, vec 4 godine imam problema sa svrabom i peckanjem vagine, vec tada sam primjetila jednu malu sitnu izraslinu na ulazu u vaginu i sve ove godine ona niti se mjenja niti raste mada sam ja to jako izritirala zbog svraba, i da napomenem ispirala sam cak malo na agresivan nacin. Pocetkom 2012 sam uradila prvi papa test i kolposkopiju nalaz papa testa je bio uredan sem malo candide, koristila canesten i nista nije pomoglo, imam malu ranicu na grlicu materice. Pomislila sam da ta izraslina nije kondilom dr je rekao da nje i da je sve ok. Ove godine sam opet isla ginekologu nalaz papa je opet uredan, sada cak nemam ni kandidu. Ginekolog mi je rekao da ne zna zbog cega je ovaj svrab jer kaze da uopste ne postoji nikakva infekcija. Da napomenem da nemam nikakav vaginalan sekret. Moje pitanje je dali bi papa test koji je radjen dva puta pokazao prisustvo hpv virusa da postoji, unaprjed hvala na odg i pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, savetujem vam da uraditi ekpertski kolposkopski pregled sa cervikalmnim i vaginalnim brisevima, inace papa test moze da dokaze da li imate hpv.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com