Poštovani, u 17. Tjednu trudnoće sam i imam kondilome. Na posljednjem pregledu ginekolog mi je dao virolex kremu, dvije tubice koje bi trebala koristiti sve do sljedećeg pregleda koji je za 4 tjedna. Rečeno mi je da neće ukloniti kondilome ali zato možda bar zaustaviti širenje. Isto tako moram napomenuti da sam pročitala upute navedenog lijeka i piše da nije utvrđeno šteti li krema plodu ili ne. Ukoliko se kondilomi ne riješe u toku trudnoće imam li pravo inzistirati na carskom rezu pošto je moguće zaraziti plod tim virusom prolaskom kroz porođajni kanal? U svakom slučaju pomalo sam skeptična jer se bojim da ne našteti djetetu. Eto prije upotrebe ove kreme želim čuti vaše mišljenje i ako možda imate kakav prijedlog u vezi neke druge terapije. Zahvaljujem na odgovoru. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Kod upotreba virolex apsolutna neškodljivost tokom trudnoće nije utvrđena, medjutim vam savetujem da uradite cervikalni i vaginalni bris da bi se potvrdilo da li su ovi kpndilomi uzrokovani virusnom infekcijom.