Poštovani, pre nekoliko dana sam poslala pitanje ali odgovor nisam dobila. Ja sam vec 10 godina na terapiji propranololom 2 x 1/2 zbog aritmije koju izaziva anksioznost. Bez njih ne mogu, mnogo puta sam pokusavala da prekinem da ih pijem ali dobijam drhtavicu. Osim propranolola pijem i 1. 5 mg leksilijuma 1xdnevno a nekada ga i preskočim pa ne popijem. Zbog depresivne epizode koju sam imala pre nekoliko meseci doktor mi je prepisao flunisan od 20 mg 1x dnevno i pijem ga već 4 meseca. E sad, moje pitanje je sledeće: ja već nekoliko godina unazad imam jaku želju da rodim trece dete (imam decu od 15 i 12 god, a ja inače imam 36 godina) . Na trudnoću ne smem da se rešim upravo zbog ove terapije koju pijem i bez koje ne mogu. Kakda kažem ne mogu prvenstveno mislim na propranolol jer bez njega ne mogu da fukkcionišem normalno. Da li bi mogla da se ostvari normalna trudnoća s ovim lekovima i da li bi to uticalo na bebu. Molim vas da mi date odgovor na ovo pitanje, jako želim bebu a vreme mi prolazi u strahu da ne smem ostati trudna zbog ovih lekova. Marina

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Ne preporucuje se upotreba propranolola u trudnoci. Lek može oštetiti plod, izazvati
      prerani porodjaj i uzrokovati komplikacije na srcu i plucima novorodencadi.