16. 10. 2014. Sam hitno primljena na betaniju u sestom mesecu trudnoce. Imala sam jake kontrakcije i krvavljenje. Porodili su me, beba nije prezivela. Htela bih da napomenem da je trudnoca bila u redu, mada sam imala kontrakcije od drugog meseca doktor mi je dao da pijem utrogestan. U petom mesecu sam se pozalila da me bole prepone i noga, doktor mi je rekao da je to normalno da mi se sire kosti i povecao mi dozu utrogestona da pijem ti puta na dan. U utorak 14. 10. 2014. Sam bila kod doktora na ultrazvuku i rekao mi je da je sve u redu, da je beba u redu i rekao da nastavim da pijem utrogestan. Htela da bih da napomenem da sam 2011 g, imala pobacaj, jer je beba u trecem mesecu dobila cistu na stomaku i nije prezivela. Zanima me koje sve kontrole treba da obavim, da li je potrebno da radim histeroskopiju, i koje sve analize treba da obavim, da bih mogla da planiram novu trudnocu.

    Odgovoreno: 10. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) . Takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com