Postovani, molim vas za odgovor na moje pitanje. Na poslednji papa testu dijagnosticiran je cin 1. Onda nakon toga, uradila sam hpv tipizacija, ispala je pozitivna sa hpv 52. Biopsija je isto uradzena i utvrden je cin1. Sad sam vec mjesec i pol na neku terapiju sa betaimune, betadine vaginaletke, wheat germ oil, glizigen sprej i gel. Sa obzirom na moje godine (29) i zejlu da imam djecu, moja griza i sa tim pitanje do vama je, jel mogu ostati trudna uz vakve nalaze, jel bojle ostati trudna il poprvo sacekati i viditi jel cin 1 se povuciti (al sa mnogubrojnih forumama i statijama vidim da se bas se ne povuci tako brzo i jos moze biti gori-cin2, 3: () ? Koja je bojla opcija, molim vas kazite mi. Hvala vam unaprjed

    Odgovoreno: 28. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, cin 1 je blaga displazija, nastaje usled dugo tragne upale grlica materice (cervicitis) , uz dobru i adekvatnu terapiju moze da se izleci bez posledica, i mozete da zatrudnite, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja u zavisnosti od nalaza.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com